Jak to dělá PHA

Prohlédněte si jakým způsobem vznikají domy pod taktovkou PHA

01

Hledáme to pravé místo

Nové parcely vhodné k zástavbě u nás vybírají architekti, kteří se krom porovnání ekonomických parametrů ihned ptají proč by měl chtít člověk bydlet právě tady a ne někde jinde? Pojmenujeme si kvality i slabá místa vybraného pozemku a definujeme koncept budoucího domu. Trvá to, ale jdeme na jistotu. O budoucí zástavbě máme jasno ještě před zakoupením parcely.

doba trvání v týdnechzakončeno pořízením pozemku
02

Navrhujeme místo pro život

Než z konceptu postavíme něco reálného, čeká naše architekty hodně navrhování, výpočtů, úprav a překreslování. Spolu s obchodním oddělením nastavují standardy, které nový dům ponese. Koncept neustále rozvíjíme, abychom mohli budoucím obyvatelům našeho domu nabídnout co nejvyšší kvalitu, kterou nám místo a trh umožňuje.

doba trvání v měsícíchzakončeno hotovým návrhem
03

Běháme po úřadech

S hotovou projektovou dokumentací musíme nejprve vyběhat územní rozhodnutí, což v Praze trvá v průměru 8 let. Nicméně snažíme se tento čas konstruktivně využít a neustále se k návrhu vracíme, projekt aktualizujeme podle změn na trhu a nově nabytých znalostí z oboru, zapracováváme připomínky úřadů i sousedů.

doba trvání v měsícíchletechzakončeno územním rozhodnutím
04

Připravujeme se na stavbu

Po zisku územního rozhodnutí rozkreslíme chystaný dům do detailu projektu pro stavební povolení, se kterým opět běháme po úřadech. V předstihu si připravujeme dílenskou dokumentaci a řešíme poslední detaily, aby už nic nebránilo vydání stavebního povolení.

doba trvání v měsícíchletechzakončeno stavebním povolením
05

Stavíme dům

Všechny naše domy staví parta našich vlastních stavitelů a řemeslníků, kteří se s každou stavbou zdokonalují v rutinních postupech a osvojují si nové technologie. Nejdříve základy a spodní stavbu, na níž postavíme železobetonový skelet, který nám později umožní přizpůsobit bydlení dle přání klientů.

doba trvání v měsících (max 2 roky)zakončeno hrubou stavbou
06

Začínáme prodávat

Byty prodáváme až ve chvíli, kdy je dokončena alespoň hrubá stavba a klient se tak může osobně přesvědčit, jaký byt kupuje a jak se mu v něm bude žít. Neprodáváme byty na papíře. Stavbu postupně dokončujeme, po zednících se na stavbě vyřádí truhláři, klempíři, malíři a další řemeslníci, kteří dům kompletují.

doba trvání v měsícíchzakončeno zkolaudováním a předáním klientovi
07

Život domu

Protože si v našich stavbách zpravidla nějaké byty či nájemní prostory sami necháváme, pomáháme ve vlastním zájmu novému SVJ s řešením každodenních problémů. Průběžně s tím, jak si stavba sedá, řešíme obratem případné reklamace tak, abychom co možná nejméně narušili život našich klientů.

doba trvání po celý život