Příběh našich domů

Prohlédněte si jakým způsobem vznikají domy pod taktovkou PHA.

Hledáme to pravé místo

Nové parcely vhodné k zástavbě u nás vybírají architekti, kteří se krom porovnání ekonomických parametrů ihned ptají proč by měl chtít člověk bydlet právě tady a ne někde jinde? Pojmenujeme si kvality i slabá místa vybraného pozemku a definujeme koncept budoucího domu. Trvá to, ale jdeme na jistotu. O budoucí zástavbě máme jasno ještě před zakoupením parcely.

Navrhujeme místo pro život

Než z konceptu postavíme něco reálného, čeká naše architekty hodně navrhování, výpočtů, úprav a překreslování. Spolu s obchodním oddělením nastavují standardy, které nový dům ponese. Koncept neustále rozvíjíme, abychom mohli budoucím obyvatelům našeho domu nabídnout co nejvyšší kvalitu, kterou nám místo a trh umožňuje.

Běháme po úřadech

S hotovou projektovou dokumentací musíme nejprve vyběhat územní rozhodnutí, což v Praze trvá v průměru 8 let. Nicméně snažíme se tento čas konstruktivně využít a neustále se k návrhu vracíme, projekt aktualizujeme podle změn na trhu a nově nabytých znalostí z oboru, zapracováváme připomínky úřadů i sousedů.

Připravujeme se na stavbu

Po zisku územního rozhodnutí rozkreslíme chystaný dům do detailu projektu pro stavební povolení, se kterým opět běháme po úřadech. V předstihu si připravujeme dílenskou dokumentaci a řešíme poslední detaily, aby už nic nebránilo vydání stavebního povolení.

Stavíme dům

Disponujeme vlastním stavebním managementem a partou šikovných řemeslníků, kteří se s každou stavbou zdokonalují v rutinních postupech a osvojují si nové technologie. V počátcích jsme stavby zajišťovali generálním dodavatelem a kvalitu prakticky udržovali jen prostřednictvím stavebního dohledu. Po roce 2000 jsme postupně přebírali části dodavatelské struktury a dnes již zajišťujeme prakticky kompletní výstavbu. Máme tak unikátní možnost reagovat v průběhu výstavby na nečekané vstupy, na požadavky klientů a na zdokonalování projektu. Máme přímé napojení vedení stavby a projektantů s klienty, bez problému tak řešíme stavbu, klientské změny i reklamace.


Začínáme prodávat

Byty prodáváme až ve chvíli, kdy je dokončena alespoň hrubá stavba a klient se tak může osobně přesvědčit, jaký byt kupuje a jak se mu v něm bude žít. Neprodáváme byty na papíře. Stavbu postupně dokončujeme, po zednících se na stavbě vyřádí truhláři, klempíři, malíři a další řemeslníci, kteří dům kompletují.

Život domu

Po zisku územního rozhodnutí rozkreslíme chystaný dům do detailu projektu pro stavební povolení, se kterým opět běháme po úřadech. V předstihu si připravujeme dílenskou dokumentaci a řešíme poslední detaily, aby už nic nebránilo vydání stavebního povolení.

Vyberte si z našich bytových projektů