Villa Zengrova

Po mnoha studiích jsme se rozhodli pro kubický tvar domu se zpevněným nárožím. V mimořádné lokalitě jsme tak vytvořili stavbu se 12 luxusními byty, kde k vyjimečnému vzhledu domu přispívá obklad z cihelných pásků a okna kombinovaná z dřeva a hliníku.

Krásná stavba v sousedství vilové čtvrti Hanspaulka poskytuje výhled na Pražský hrad a především nebývale komfortní bydlení v bytech s moderním vybavením.

Zengrovu vilu jsme dostavěli v roce 2015 a do Dejvic tak přibyl unikátní bytový dům s citlivě řešený exteriérem. Mimo něj jsme si ovšem dali záležet i na vybavení nadstandardních bytů, kde uživatelé naleznou systém autonomní rekuperace vzduchu a stínění, nebo vytápění a chlazení pomocí tepelných čerpadel. Jako první v Praze jsme použili experimentální kombinaci tepelného čerpadla voda-vzduch a systému voda-země s vodivým médiem v hadicích zabetonovaných do hlubokých základových pilot objektu. O tepelnou pohodu v objektu se neustále stará automatizovaný systém pod kontrolou jednotlivých obyvatel domu. Zavlažování pozemku je ekologicky řešeno nasbíranou dešťovou vodou. Tento prozatím technologicky nejpokročilejší dům z naší produkce má veškeré vychytávky z našich standardů.

Lokalita: Praha, Hanspaulka
Postaveno: 2014-15
Investiční náklady: 150 mil. Kč
Standardy:
Villa Zengrova