Co znamenají grafické značky u prezentace jednotlivých domů?

U našich staveb děláme spoustu věcí navíc, které se běžně u podobných staveb nedělají. Na první pohled je sice často neuvidíte, ale oceníte je ve chvíli, kdy v našem domě několik let spokojeně bydlíte. Pro lepší orientaci jsme se rozhodli tyto (nad)standardy rozřadit do kategorií, na jejichž přehled se můžete podívat zde.

Jak je ve vašich domech řešeno vytápění?

Standardně používáme podlahové vytápění v koupelnách a obývácích, ložnice jsou z důvodu lepší cirkulace vzduchu vytápěny radiátory. Zdroj vytápění je závislý na lokálních podmínkách a je též odrazem většinové poptávky klientů. Zpravidla používáme plynové kotelny, a kde můžeme, nasazujeme tepelná čerpadla nebo rekuperační jednotky.

Jak to vypadá v okolí vašich staveb?

Místa pro naše stavby vybíráme právě podle okolí. Nestavíme na opuštěných pláních nebo vedle dálničních tahů, ale na místech, kde je dobrá občanská vybavenost, kde najdete pro děti místo ve školce a kde je dobrá dopravní obslužnost. Stavíme menší domy, které se snadno zapasují do již existující zástavby a infrastruktury. Podívejte se, kde už jsme stavěli.

Z čeho děláte v bytech příčky?

Pro oddělení prostor v bytech používáme dvojitý sádrokarton. Na přání nabízíme i vyzdívané příčky, avšak dvojitý sádrokarton má lepší akustické vlastnosti než vyzdívané konstrukce a jednodušší je také kotvení předmětů pomocí vrutových hmoždinek, které zabuduje i zručnější dítě. Celkově tak máte v bytě větší soukromí a klid.

Z čeho domy stavíte?

Běžně se pro dnešní stavby používají tzv. betonové monolity, protože jsou pro většinu firem levnější a rychlejší na výstavbu. My místo nich používáme klasické vyzdívané skelety, které umožňují dispoziční volnost, mají lepší vliv na uživatelské vlastnosti a bydlení v takových stavbách je pro lidi obecně příjemnější a komfortnější.

Patří ke každému bytu také parkovací stání či sklep?

Součástí kupní ceny je u našich domů vždy parkovací stání i sklep.

Je vestavný nábytek součástí bytu?

Nábytek na vizualizacích a v půdorysech je pouze ilustrační, nicméně dáváme pozor, aby rozměry přesně odpovídaly rozměrům skutečných předmětů včetně zohlednění jejich reálného odsazení od zdi. Častým nešvarem některých prodejců bývá, že si „přizpůsobí“ velikosti zařizovacích předmětů, aby to hezky vypadalo, ale reálně se pak v úzké uličce vedle postele při luxování prostě neotočíte.

Jak řešíte ve vašich bytech nepříjemné přehřívání v letních měsících?

Kvalitní zateplení a izolační skla v oknech doplňujeme venkovním zastíněním elektrickými žaluziemi, které k vám nepustí teplo a zároveň místnosti na noc příjemně zatemní.

Jaké mají vaše domy energetické štítky?

Předně, nehoníme se za energetickými štítky, dbáme především na celkovou úspornost provozu, uživatelské pohodlí a funkčnost všech částí domu. Nové úsporné technologie implementujeme tam, kde to má smysl. Většina našich domů spadá do energetické třídy A nebo B. Více se dozvíte v sekci Standardy.

Proč se zdají být vaše byty dražší než u konkurence?

Protože není 60 m2 jako 60 m2, omítka jako omítka, příčka jako příčka, obkladačka jako obkladačka nebo koupelna jako koupelna. Na našich stavbách používáme kvalitní a trvanlivé materiály a vybíráme lokalitu tak, aby v ní nic nechybělo. Sami se podívejte, co naše domy nabízí. Od našeho založení, tedy více než 25 let, se nám tento přístup vyplácí. Lidé v našich domech rádi zůstávají a my neřešíme neočekávané reklamace. Hodnota našich bytů adekvátně vzrůstá a klienti se k nám vracejí.

Jak se stavíte k reklamacím ?

Skutečnost je taková, že ani novostavby se nevyvarují drobným vadám, které může způsobit sedání stavby i lidský faktor. U nás se stavíme k reklamacím vždy čelem a prvořadý je pro nás spokojený klient. Reklamace proto fungují pod osobním dohledem vlastníků firmy, v případě nespokojenosti jednáte s kompetentními osobami.

Jaké materiály používáte na omítky?

Na našich domech používáme sádrové omítky, které se nám velmi osvědčily, protože jsou krásně hladké, nevlní se a nejlépe odráží světlo, čímž vytváří příjemnou atmosféru před domem i na terasách.

Na jakých základech vaše domy stojí?

Na těch, které vyprojektoval náš vlastní tým statiků a postavila vlastní stavba, tak jako za posledních 20 let naší existence ostatně vždy. Abychom předešli vzniku mikrotrhlin, které jsou důsledkem sedání všech novostaveb, zakládáme stavbu tím nejbezpečnějším způsobem, tedy na pilotách. Že se nám tento postup osvědčil, můžete vidět na našich domech.

Kdy mohu zakoupený byt převzít?

U našich staveb nečekáte několik let, všechny nabízené byty jsou minimálně ve fázi dokončené hrubé stavby, takže nejpozději do roka bydlíte.

Jak vybíráte dodavatele, se kterými spolupracujete?

V průběhu našeho více než 20letého působení v oboru, jsme postupně doplňovali vlastní stavební kapacity, stroje, vybavení, a také management, takže si dnes s většinou věcí poradíme bez spolupráce s externími dodavateli. Vlastními silami zajišťujeme celý průběh stavby od architektonických návrhů, inženýrské činnosti, přes statickou a projekční dokumentaci až po samotnou stavbu a dohled nad ní. Můžeme tak našim zákazníkům zajistit maximální kvalitu i v detailech a ušetřené peníze na maržích subdodavatelů investovat do nadstandardního vybavení našich domů. Nadstavbou je u nás také individuální jednání s klienty nebo služby spojené se samotným prodejem, jako je například zajištění financování přímo od nás.